Najlepsza prezentacja

Najlepsza prezentacja

Wykonywane są obecnie rzeczywiście najlepsze warianty biznesowe w obszarze sprzątania na terenie regionu. Wg rozmaitych praktycznych norm jakości będziemy mogli znaleźć tutaj rzeczywiście różne propozycje. Należy przeanalizować np. zagraniczne firmy sprzątające warszawa więcej »

Kompleksowe funkcjonowanie

Kompleksowe funkcjonowanie

Działalność w obszarze czyszczenia pomieszczeń na pewno będzie czynnikiem bardzo istotnym. Musimy się zastanowić nad tym, kto konkretnie wykonuje taką analizę i kto może nam przygotować największą ilość zleceń. Na pewno obecnie więcej »

Inwestycje sprzątające

Inwestycje sprzątające

W jaki sposób zareklamować firmę sprzątającą? Możemy tutaj mieć do wyboru wiele rozmaitych praktycznych scenariuszy. Część przedsiębiorców działających jako firmy sprzątające warszawa http://bewer.pl/ będzie wybierać np. bardzo dużą kampanię reklamową. Tutaj zakres więcej »

Szkolenie bhp warszawa dla pracodawców

Szkolenie bhp warszawa dla pracodawców

Przykład idzie z góry a zatem także i pracodawcy powinni przejść odpowiednie szkolenie bhp warszawa. Jest to ważne dla bezpieczeństwa miejsca pracy, by każdy pracodawca wiedział jak się zachować w sytuacji zagrożenia. więcej »

Profesjonalna agencja SEO

Profesjonalna agencja SEO

Prowadzenie firmy to wielka odpowiedzialność i mnóstwo celów, jakie na swojej drodze stawia sobie przedsiębiorca, pragnący osiągnąć sukces. Jednak aby takie cele osiągnąć i by sukces w końcu przyszedł, konieczne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi, dzięki więcej »

 

Dlaczego potrzebna jest izolacja pionowa budynków

Izolacja pionowa odtwarzana jest w budynkach, w których taka izolacja źle została wykonana w czasie ich budowy. Tymczasem jest ona niezbędna dla ochrony budynku przed zawilgoceniem.

Postępujące zawilgocenie obniża jakość budynku, sprawia, że rosną koszty jego ogrzewania, a na ścianach wewnętrznych zaczyna pojawiać się grzyb i pleśń, które stają się przyczyną wystąpienia alergii i chorób oddechowych. Są one szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci.

Początkowo udaje się zmniejszać stopień zawilgocenia ścian przy użyciu metod ogólnie stosowanych, takich jak zwykłe wietrzenie czy kupowanie preparatów wciągających wilgoć. Jednak po jakimś czasie takie metody nie pomagają, a wówczas trzeba zwrócić się do fachowców z prośbą o wykonanie oględzin budynku i dokonanie wyboru najlepszej metody tworzenia izolacji pionowej. Może to być metoda krystaliczna, grawitacyjna, nisko- i wysokociśnieniowa, a także termoizolacyjna. Tworzona izolacja pionowa zawsze musi być łączona z izolacją poziomą. Oprócz izolacji hydrologicznej potrzebna jest także izolacja termiczna czy gazowa budynku. Wszystkie te izolacje razem stanowią skuteczną ochronę budynku przed zgubnym działaniem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, nie tylko przed zawilgoceniem.

Pierwotna izolacja pionowa układana jest na powierzchni ścian fundamentowych. Jej zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci i wody opadowej przed wnikaniem jej do wnętrza muru. Powinna ona szczelnie przylegać do powierzchni ściany, aby mogła być skuteczna. Czasami trzeba będzie przed nałożeniem izolacji wyrównać ściany budynku za sprawą cienkiej warstwy wyrównawczej wyrabianej z zaprawy cementowej. Trzeba będzie także zabezpieczyć izolację pionową przed uszkodzeniami mechanicznymi przy wykorzystaniu folii kubełkowej lub ocieplenia. Należy także wybrać jeden z dostępnych rodzajów hydro izolacji. Będzie on zależał od tego, jak wysoki jest poziom wody gruntowej.

Gdy poziom wody gruntowej znajduje się poniżej fundamentu wystarczy wykonanie lekkiej izolacji przeciwwilgociowej. Oprócz niskiego poziomu wody gruntowej bierze się także pod uwagę fakt, na jakich gruntach stoi budynek, powinien on stać na gruntach przepuszczających wodę, takich jak piasek i żwir. Taką lekką izolację wykonuje się od zewnątrz fundamentów, z łatwej do nałożenia masy bitumicznej. Natomiast, w przypadku, gdy grunt rodzimy okazuje się nieprzepuszczalny trzeba wykonać średnią izolację przeciwwodną, która będzie trzymała wodę z dala od fundamentów domu. W tym celu wykorzystana zostanie zaprawa wodoszczelna lub folia.